Історико-художній музей

Славне місто Почаїв, окрім Свято-Успенської лаври, відоме також історико-художнім музеєм, який було створено ще у 1959 році. Ініціатором створення був Андрій Андріюк. У радянські часи заклад був нічим іншим, як музеєм атеїзму, адже на той період релігія усілякими методами присікалася та заборонялася. Все почалося із двох кімнаток від міського Будинку Культури, проте згодом музей став філіалом Тернопільського обласного краєзнавчого музею та отримав приміщення біля Почаївської лаври.

Реконструція музею та відкриття нових залів в Почаєві

Почаївський історико-краєзнавчий музейПісля того, як музей отримав додаткові приміщення від професійного технічного училища, було проведено реконструкцію і відкрито під експозиції 7 величезних залів. Так поступово з’явилися бібліотека, музейний фонд, майстерні та фотолабораторія. Тоді більша частина робітників закладу були досвідченими науковими працівниками. Експозиції музею мали на меті висвітлювати історію релігій та атеїзму від давніх часів і до сьогодення. Також діяв відділ космонавтики, висвітлюватися проекти заборонених організацій та зарубіжних протестантських церков. Відкривалися експонати з культовою атрибутикою, формувалися збірки «Археологія» і «Мистецтво».

Після проголошення незалежності України музей втратив частину приміщень та мусив переїхати до аварійної будівлі. Але паралельно із тим змінилося ім’я музею і він почав орієнтуватися на духовну культуру. У 2002 році заклад вкотре отримав нову назву: «Почаївський історико-художній музей». Велику значимість мала нова зала – «Сакральне мистецтво Волині», відкрився відділ творчості Тараса Шевченка та експозиція «Людина і космос».

Просвітницька діяльність в Почаєві

Сьогодні основним напрямком роботи Почаївського музею є культурно-дослідна та науково-просвітницька діяльність. Загальний музейний фонд нині складає більш як 40000 експонатів, що не може не вразити. Тут є місце живопису, вишивці, предметам народного побуту, різноманітним історичним документам та сакральному мистецтву.

Почаївський музейВраховуючи, що музей знаходиться біля Почаївської лаври, інтерес громади до закладу значно підвищився. Завітайте до історико-краєзнавчого музею та відвідайте експозицію «Історія Почаївського монастиря і міста Почаєва». Також не втрачає своєї актуальності виставка «Сакральне мистецтво Волині», в якій представлено доробки релігійного мистецтва. «Людина і космос» та «Відомі люди Почаєва» – це ще одні експозиції, які надзвичайно вражають відвідувачів, а особливо – дітей та юне покоління. В майбутньому планується відкрити меморіальну залу на честь художника І. Хворостецького, а також експозиційні відділи «Культурно-мистецьке життя Почаєва у 2 пол. XX – поч. XXI ст.» і «Декоративно-прикладне мистецтво та художні ремесла краю».

Щиро запрошуєм до нас у Почаїв!

Обов’язково завітайте до Почаївського історико-краєзнавчого музею, адже це чудова можливість дізнатися більше про цей визначний край. Хмельницький-Почаїв, Львів-Почаїв – безліч автобусних маршрутів курсує до міста, тому не проґавте цю можливість!