Почаївська Лавра

Туристичні маршрути по славному місту Почаїв надзвичайно різноманітні та захоплюючі. Тут кожен знайде для себе цікаву екскурсію або дивовижне місце, які стовідсотково закарбуються у пам’яті позитивними спогадами. Поїздка в Почаїв не може обійтися без відвідування святого для кожного християнина комплексу, такого як Почаївська лавра. Саме цей чоловічий монастир є найбільшою православною святинею на Волині, а тому відвідати її прагне чимала кількість подорожуючих.

Почаївська ЛавраІснують легенди, згідно яких Почаївську лавру заснували ченці Києво-Печерського монастиря, які намагалися врятуватися від монголо-татарської навали ще в далекому 1240 році. Перші документальні згадки про цю славнозвісну церковну споруду  датуються 1527 роком. Тодішні богослужителі мужньо захищали право людей сповідувати православ’я, адже церковна унія не дозволяла вільно обирати віросповідання.

Почаївська лавра – факти з історії

Готфрід Гофман та Петро Полейовський – зусилля саме цих людей покладені в основу створення Успенського собору. Фінансування проекту відбувалося за сприянням Миколи Потоцького і це дозволило створити дійсно вражаючий релігійно-культурний об’єкт. В ході будівництва враховувалися особливості природнього ландшафту, адже на території майбутнього собору було безліч печер та ходів як штучного, так і природнього походження.

Лавра м. ПочаївЗовнішня оздоба собору насичена ліпниною із рослинними орнаментами. Така прикраса знайшла місце не тільки на стінах будівлі, але й у дрібних деталях: вазонах, портиках, карнизах люнет тощо. Особливістю лаври є видовжений вівтар, який має прямокутну форму. Південна сторона фасаду обрамлена чотирма колонами та декількома кутовими вежами, які прямують до золотого сяйва куполів.

Свято-успенська почаївська лавра багатогранна за своїм оформленням. Східна частина комплексу має достатньо аскетичний вигляд, який пом’якшується за рахунок оздоби зовнішніх фасадів неглибокими арочними нішами. Північно-східна частина лаври оформлена мозаїчними панно, які мають геометричну композицію та рельєфну кладку.

Лавра; вигляд зсерединиБароковий стиль яскраво виражається на фронтоні західного крила дзвіниці лаври, а пілястри корифинського ордера парадних фасадів густо усіяні віконечками, які обрамлені замковим камінням. До речі, саме дзвіниця Почаївської лаври є третьою за висотою в усій Україні.Кожен охочий має можливість подумати про вічне, насолодитися миротворчим богослужінням у Почаївській лаврі. Акафіста перед чудотворною іконою Божої матері та перед святими Іовою і Амфілохієм, рання літургія у храмі преподобного Іова та пізня літургія у Свято-Успенському соборі – все це чекає на кожного, хто завітає до Почаївської лаври. Також є можливість відвідати святині, які представлені іконою Божої Матері, мощами преподобних Амфілохія та Іова.

Почаївська лавра: богослужіння

Будучи у Почаївській лаврі, не можна оминути і слід стопи Божої Матері, адже поруч із ним є цілюще джерело, яке здатне наповнити тіло силою, а розум спокоєм.

Почаївська ЛавраБогослужіння в Почаївській лаврі – це не просто можливість помолитися Богу та прийняти участь у церковній службі, люди подейкують, що лавра здатна допомогти осмислити своє дії та стати на новий життєвий шлях.

Туристична подорож до Почаївської лаври від pochaiv.info

Подорож до Почаєва не може обійтися без відвідин лаври. Туристи мають можливість послухати оповіді та легенди від місцевих монахів, торкнутися святих мощей, оздоровитися у цілющому джерелі та врешті-решт насолодитися упоєною атмосферою Почаївської лаври. Дивовижний живопис, золоте сяйво куполів та різноманітність геометричних форм цікаво доповнюються глибокою таємничістю лаври.

Налаштуйтеся на цікаву та корисну подорож, а pochaiv.info потурбується про усі організаційні клопоти за Вас!