Цікаві місця довкола Почаєва

Тараканів

Тараканівський форт – окраса села ТараканівТараканівський форт – окраса села Тараканів. Це дивовижне місце, яке має декілька назв: Дубенський форт та Нова Дубенська фортеця. Оборонну споруду, що розташована над річкою Іква, було створено у XIX ст. Нажаль, сьогодні від цього неймовірного форту залишилися лише руїни, проте вуаль таємничості, що огортає це місце, приваблює щороку все більше і більше подорожуючих з усіх куточків України.

Назва Тараканівського форту пов’язана не з комахами, а з селищем, що розташоване недалеко від споруди. Надзвичайно вражає тунель форту, що знаходиться під зовнішніми стінами, адже його довжина сягає близько ста метрів. Особливо варто відзначити легендарність цього місця, позаяк його іменують «містом привидів». Жителі села Тараканів розповідають історії про примар, що блукають місцевістю. Можливо, це пов’язано із тим, що на початку XX століття саме тут загинула велика кількість солдатів, а тому їх душі досі не можуть відпустити світ живих. Місцеві люди розказують, що Тараканівський форт вражає своєю руйнівною красою та містичним шлейфом.

Нова Дубенська фортеця була збудована наприкінці XIX століття. Перед нею стояло завдання захищати західні кордони Російської імперії. Російські полководці під час першої світової війни віддали форт полякам без особливого супротиву. Проте згодом вирішили повернути його під свій контроль, хоча ця місія виявилася не такою простою. Звісно, відвоювати фортецю вдалося, але вона зазнала чималої руйнації.

Друга світова війна також залишила страшний слід на споруді, коли німецькі загарбники захопили її. Існують чутки, що фашисти займалися тут випробуванням секретної нищівної зброї. Як дійшла справа до капітуляції Німеччини, ворожі військові залили бетонним розчином приміщення та потаємні ходи до них, а тому таємниці воєнного часу і досі залишаються там.

Відвідувати Тараканівський форт варто із супроводом кваліфікованого гіда, адже споруда достатньо занедбана і з плином часу починає ще більше розвалюватися. Автобусний маршрут Рівне-Почаїв, власне як і в зворотному напрямку, курсує щодня. Прямої дороги до фортеці немає, тому обов’язково потрібно брати із собою екскурсовода, що знає перевірений і безпечний шлях. Наша команда готова організувати для Вас мандрівку до цього містичного і напрочуд красивого місця!

Онишківці

ОнишківціДжерело святої Праведної Анни – це не просто об’єкт гідрологічного характеру. Для православних християн України це місце стало дійсно святим та чудотворним. Парафіяни стверджують, що джерельна вода здатна вилікувати будь-який недуг тіла, а молитви у місцевому храмі очищають душу від лихого. Джерело Святої Анни знаходиться під контролем Скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївсього Городоцького жіночого монастиря.

 Поруч із джерелом є купальня, в якій може омитися кожен. Також є індивідуальні кабіни із розподіленням для чоловіків та жінок. Сама церква святої Анни, що розташована безпосередньо біля джерела, має приємний небесно-блакитний колір, що налаштовує на спокій та гарний настрій. Тут знаходяться дві святині Почаївської області: чудотворні ікони Онишковецької Божої Матері та Єрусалимської Пресвятої Богородиці.

Варто відзначити оздобу купального басейну та храму, адже вони виконані із надзвичайною старанністю. Завдяки наявності спеціального колодязя, подорожуючі та парафіяни можуть освятити звичайну воду й відвезти її у своє рідно місто. До речі, джерельна водичка насичена іонами срібла та кременю, вона має м’який смак. Завдяки тому, що погода в Почаєві та Онишківцях завжди комфортна, прогулянка святими місцями удвічі приємніша.

Коли відвідуватимете місто Почаїв, то обов’язково завітайте до мальовничого села Онишківці. Насолодіться красою місцевої природи, наповніть своє тіло священною водою та відчуйте на собі спокій цього духовного місця, а наша команда потурбується про усі організаційні питання.

Почаїв

Місто Почаїв – це відома волинська святиня, адже на його землях розташована чимала кількість важливих для православних християн об’єктів. Українці та закордонні туристи дуже люблять приїжджати сюди і такий великий інтерес викликаний не на порожньому місці. Свято-Успенська Почаївська лавра має у своєму складі Троїцький та Свято-Успенський собори, а ще духовну семінарію, де парафіяни та церковні служителі можуть вивчати богослов’я. До речі, Почаївська лавра є першою на території Волині за своїми розмірами, а також другою на теренах України після Києво-Печерської лаври. Святинею Почаєва являється ікона Матері Божої, яка відома своїми чудотворними та цілющими властивостями. Не менш вражаючий слід від стопи Богородиці, з якого тепер б’є струмок.

Історія лаври надзвичайно насичена подіями. У 13 столітті монголо-татарська навала змусила печерських ченців тікати на Волинь, де багато густих лісів. Церковники знайшли піщані печери на схилах гір і вирішили облаштуватися там, назвавши це місце Почаєвом (адже поруч протікала ріка Почайна). У 1.249 році трапилося диво – з’явилася Матір Божа у стовпі вогню. За легендами, ченці побачили її, охоплену полум’ям, на горі, а на тому місці опісля знайшли слід від стопи. З того часу цілюще джерело і досі пробивається на землю, а саме місце стало святим для християн, тоді ж ченці і побудували храм.

Сьогодні дістатися Почаєва дуже просто, адже курсує велика кількість автобусів: Почаїв-Київ, Тернопіль-Почаїв, Хмельницький-Почаїв і так до нескінченності. Є щоденні рейси у різних напрямках, які швидко довезуть Вас до святого місця, а про найкращі та найкомфортніші маршрути для Вас потурбується команда pochaiv.info.

Дубно

ДубноМісто Дубно розташоване у Рівненській області, його щороку відвідує більш як 150 тисяч туристів не тільки з України, але і з усього світу. Дубно розташоване на берегах річки Іква, тому живописності місцевих краєвидів можна тільки позаздрити. Перша документальна згадка про місто сягає 1.100 року, тому воно не тільки дуже красиве, але й надзвичайно старовинне.

У міському парку Шевченка міста Дубно можна зустріти безліч незвичних скульптур: дерев’яні Костянтин Острозький (засновник міста), Тарас Бульба, Янгол-Берегиня та Михайло Грушевський. Така цікава ідея та творча робота належить дубенському майстрові Миколі Бондарчуку, адже колись у цьому парку височезні тополі погрожували життю відпочиваючих, тому місцева влада вирішила зрубати дерева. Але талановитий майстер перетворив недолугі пеньки на витвори мистецтва, тому зараз парк Шевченка має свою особливу родзинку.

Дубно відоме в Україні своїм рок-фестивалем «Тарас Бульба». Щороку сюди з’їжджаються українські виконавці та прихильники музики протесту. Замковий комплекс міста розміщує у собі історико-культурний заповідник та княжі палаци Острозьких та Любомирських. Вражає своєю архітектурою також колишній монастир кармеліток, який нині є Свято-Варваринським жіночим монастирем. Костел Яна Непомука, Дубенська синагога, Свято-Іллінська церква, монастир Бернардинів, Луцька брама, Спасо-Преображенська церква – продовжувати перелік визначних пам’яток міста Дубно можна нескінченно. Краще приїхати і побачити все на власні очі!

Завітайте до Почаєва та не обмежуйте ним свою подорож: від міста курсує автобус Почаїв-Дубно. Отримайте насолоду від прогулянки старим і дивовижним містом, яке дивує нестримним диханням старовини та заворожує ошатною красою.

Острог

Колись давно місто Острог було визначним центром політичної та економічної діяльності України. Чого тільки варта Острозька академія, що була заснована князем К. Острозьким, адже саме вона стала першим вищим навчальним закладом у Східній Європі. Стародавній Острог вважався чималим осередком української освіти та інтелектуальності, а тому високо цінувався серед інших міст.

Видання першої Біблії церковнослов’янською мовою, публікація творчих доробків Івана Федорова – все це одразу асоціюється із Острогом. Обов’язково варто відвідати Острозький краєзнавчий музей, адже там зібрана чимала кількість цікавих знахідок та документів, що розповідають славну історію міста. Не забудьте зазирнути також до музеїв книги та друкарства, а також нумізматики, адже там є безліч самобутніх експонатів та експозицій.

Бути в Острозі і не відвідати Замкову гору – значить зробити мандрівку марною! Обов’язково приїжджайте туди і насолодіться шикарною панорамою. Також не оминіть Татарську вежу, яка існує вже понад 5 століть, завітайте до Великої синагоги та єврейського кладовища, адже ці місця надзвичайно цікаві та насичені старовиною.

«Рок-Острог», «Інші», «Острогsession» – це рок-фестивалі, що проводяться в Острозі, вони щороку збирають навколо себе талановитих музикантів та слухачів. При нагоді відвідайте бодай один з них, щоб побачити Острог зовсім з іншої сторони.

Ми беззаперечно радимо Вам відвідати Острог – місто української наукової інтелігенції. Вас точно приємно вразить місцева архітектура та атмосфера. Розклад руху автобусів Почаїв-Острог Ви можете дізнатися у наших консультантів у телефонному режимі. Ми можемо зробити Вашу подорож удвічі приємнішою і скомпонувати маршрут Почаїв-Острог вже зараз.

Кременець

КременецьСтарезне й славетне місто Кременець існує вже не одне століття. Його назва одразу асоціюється з мінералом і не даремно, адже кременю тут удосталь. Прадавні люди робили із цього матеріалу собі знаряддя праці, користуючись неймовірною розповсюдженістю кременя. Саме Кременець є ледь не єдиним містом, яке змогло вистояти перед монголо-татарською навалою. За легендами, Замкову гору обливали водою, яка у морозні дні покривалася кригою і робилася надзвичайно ковзкою. Саме така метикувата хитрість врятувала жителів від руйнівної руки хана Батия і тоді ж гучна слава Кременця розійшлася світом.

Автобуси, що курсують у напрямку Кременець-Почаїв, зроблять Вашу подорож дійсно незабутньою. Але не поспішайте так швидко покидати старовинний Кременець, адже там є на що подивитися. Місто має визначну археологічну пам’ятку – гору Кулічівку. Знахідки у цій місцевості датуються пізнім палеолітом та залізною добою. Усі знайдені та досліджені предмети зберігаються у Тернопільському краєзнавчому музеї, тому при нагоді зазирніть і туди.

Замкова гора Бона, а саме Кременецький замок, був побудований ще у XII столітті. Цю будівлю намагалися взяти в облогу незліченна кількість ворогів, та це нікому не вдавалося протягом тривалого часу. Козацьке ополчення на чолі з Максимом Кривоносом змогло захопити замок та навіть знищило його. Реконструкція з того часу не відбувалася, а тому наразі є руїни брамової башти та оборонних мурів. Відвідати це місце варто, адже воно наскрізь насичене духом того часу.

Палац Кароліни Дзембовської, побудований у 1-ій половині XII століття, є чудовим зразком класичної архітектури, який заворожує своєю красою. Довкола палацу розташований чарівний парк, який колись розбив англійський садівник Діонісій Міклер. Комплекс колегіуму чину єзуїтів, до складу якого входить Базиліка святих Ігнатія Лойоли та Станіслава Костки, обов’язково має ввійти до Вашого туристичного маршруту Кременцем. Також відвідайте некрополі та козацькі кладовища, адже це місця військової слави наших захисників у минулому.

Про інші цікаві об’єкти за напрямком Кременець-Почаїв Вам розповість наш адміністратор телефонної лінії. Цікавої подорожі!

Броди

39c27e23ed9a61f1343ff35a865649f6Чарівне місто Броди знаходиться на північному сході Львівської області. Воно розташоване над рікою Суховилка, тому пейзажі довкола міста дійсно вражаючі. Самі Броди знаходяться на перетині двох річок, що мають непрохідні болотисті заправи. Щоб переправитися через це небезпечне місце, потрібно було знайти брід і тільки після цього переходити. Саме завдяки наявності двох бродів, місто і отримало своє ім’я, принаймні так стверджують місцеві легенди. Історично-документальна згадка про Броди бере початок ще з 11 століття, тому містечко дійсно є старовинним.

Броди вражають своєю архітектурою та незвичним поєднанням різних епох. Кожна будівля міста переплітає в собі дух минулих століть та сучасність. Обов’язково прогуляйтеся старими вулицями, такими як Вірменська, Руська, Золота чи академіка Щурата. Архітектура місцевих споруд витримана у середньовічному стилі, тому прогулянка може вмить перетворитися на портал у минуле. Також варто завітати до краєзнавчого музею Бродів, який вважається одним із кращих у всій області. Тут зібрано цікаві експонати, старезні документи та речі, а також складено панораму Бродів часів XVII-XVIII століть.

Замкова вулиця відома тим, що на ній розташований Бродівський замок. До будівництва цієї величної споруди було запрошено французького інженера Гійома де Боплана та італійського архітектора Андреа дель Аква. Через деякий час замок став палацом із двома поверхами. Споруду прикрашала ліпнина і розкішні колони, а загальний інтер’єр був витриманим у стилі рококо. До речі, саме у Бродівському замку нині розташовані експозиції та архів краєзнавчого музею міста.

Палац Тишкевичів – це ще один об’єкт, якй заслуговує Вашої уваги. Будівля виконана в англійському стилі, її фасади прикрашає розкішна ліпнина, а у дворі розташований пам’ятник молодому оленю. Довкола палацу розбитий парк, там же знаходиться ставок із кришталево-чистою водою. Також у Бродах є безліч церковних споруд, які були побудовані декілька століть тому. Вас неодмінно вразять художні розписи всередині цих будівель.

Якщо Ви починаєте свою подорож з міста Лева, то зі станції автовокзалу курсує автобус Львів-Почаїв. Варто зауважити, що також є маршрут Львів-Броди, тому мандрівка може отримати декілька приємних розгалужень.

Підгірці

ПідгірціБродівський район на Львівщині має свою перлину – село Підгірці. Поруч із ним колись було розташоване давньоруське поселення Пліснесько, в якому за легендами народилася княгиня Ольга. Самі Підгірці поважно розтягнулися на схилах горбів Вороняки, від того і назва села.

Окрасою села є Підгірцівський замок. Він виконаний у стилі ренесансу, а час його побудови припав на середину 17 століття. Саме завдяки підтримці гетьмана Станіслава Конецпольського і була створена така архітектурна краса. Більша частина замкових предметів та речей нині зберігаються у Львівській галереї мистецтв, хоча місцева влада обіцяє повернути замкові скарби після реконструкції будівлі. Довкола замку розбито неймовірної краси сади, до створення яких залучали найкращих світових майстрів. На півночі від споруди розташований італійський сад, а на півдні – французький. Прогулянки цими місцями мають неабияку таємничість та романтичний відтінок.

Костел святого Йосипа – чергова історично-культурна пам’ятка Підгірців. Будівництво костелу почалося наприкінці 18 століття. Барокова споруда мала бути усипальницею для роду Жевуських. До речі, заможний пан Северин Жевуський деякий час володів Підгірським замком, а будівництво усипальниці замовив у відомих архітекторів. Існують легенди, що в замку не тільки бали та гуляння відбувалися: власник облаштував там таємну алхімічну лабораторію та прагнув створити філософський камінь. Такі вже ці Підгірці оповиті містикою, тому подорожуючі з великим інтересом відвідують цю місцевість.

Пропонуємо Вам туристичний маршрут Львів-Почаїв із курсуванням до Підгірців. Ми впевнені, що Вам стовідсотково сподобається це містичне та неймовірно красиве місце!

Підкамінь


ПідкаміньНа Львівщині розташоване ще одне легендарне місце – селище міського типу Підкамінь, яке оточують Волино-Подільські височини та Вороняцький і Кременецький кряжі. Якщо рухатися на південь від Підкаменю, то можна побачити мальовничі Медобори. Селище огортається з усіх сторін гірськими горбами та височинами, тому складається дійсно мальовнича і захоплююча панорама. Перша згадка про Підкамінь датується серединою 15 століття, тому як і ледь не кожне село та місто цих країв, Підкамінь має легендарну та давню історію.

Назва селища оповита безліччю таємниць і легенд. Люди подейкують, що колись давно один сильний богатир перетягнув із гір скелясту брилу і поставив її на місце створення майбутньої фортеці. Інша історія розповідає про чорта, який дуже обурився на монахів, що проживали у Підкамені, і тому він захотів розчавити їх монастир великою каменюкою. Та чортяці не вистачило сил і він не влучив у монастир, а кину брилу поруч із ним. Так пояснюється назва відомого у селі велетенського каменю – Чортів камінь. Хоча науковці більш схильні стверджувати, що то є дуже старий шматок коралового рифу, який знаходиться у Підкамені вже мільйони років.

Вищезгаданий Чортів камінь має ще другу назву – Скелястий Велетень. Побачити його прагне велика кількість язичників, адже за їх думкою це місце має неабияку потужну енергетику. Поруч із каменюкою розташований монастир «Походження Дерева Хреста Господнього», який у минулому був домініканським римо-католицьким кляштором. Також Підкамінь має дуже незвичний цвинтар, який знаходиться на південному-сході міста. На цвинтарі розташована каплиця, в якій ховали монахів та представників заможної знаті.

У Підкамені щороку відбувається етно-фестиваль, на який з’їжджаються літератори, танцюристи, музиканти та язичники з усієї країни. Обов’язково відвідайте цей атмосферний захід та відчуйте на собі нестримну прадавню енергію. Розклад руху автобусів Почаїв-Підкамінь Ви можете дізнатися у наших консультантів, ми також готові підібрати для Вас будь-який інший маршрут, найбільш зручний саме для Вас.

Вишнівець

ВишнівецьМаленьке, але ошатне містечко Вишнівець розташоване у долині ріки Горинь. Дослідники запевняють: ще за часів царя гороху тут займалися землеробством трипільці. Історичні документи підтверджують, що вперше Вишнівець згадується у 1.395 році.

Доля приготувала для містечка безліч тяжких випробувань, чого тільки варта нещадна навала зі сторони татар і турків. У 1.494 році татари знищили замок, що був розташований на березі річки Горинь. Після цього князь М. Вишневецький вирішив не тільки зміцнити фортецю, але й звести новий неприступний замок. Саме з Вишнівців походив відомий гетьман Дмитро Вишневецький, якого в народі звали Байдою.

Палац Вишневецьких – це перлина не тільки самого містечка, але й усієї Тернопільщини. Він був фамільною садибою князя Вишневецького та являвся новобудовою на місці колись знищеної татарами фортеці.  Перша світова війна також наклала руйнівний слід на споруду, проте згодом до її відновлення доклав руку відомий архітектор Городецький. Довкола палацу простягається розкішний сад, який оповитий затишними алеями. Класична архітектура садиби тішить око своєю стриманою красою, тому Вам також варто відвідати це чудове місце.

«Церква Святої Трійці» – це культова споруда, що також пережила не один буремний рік. Дерев’яна споруда була створена ще у 1.892 році. Храм має неабиякі розміри та величні куполи, що виблискують золотом на сонечку. У радянські часи «Церква Святої Трійці» була єдиною релігійною спорудою, в якій дозволялося проводити служіння (мається на увазі в районі Вишнівців).

Кармелітський монастир є чудовим прикладом барокового стилю в архітектурі. Цій споруді довелося потерпати від рук М. Кривоноса, який зі своїм козачим військом частково зруйнував її, а в радянські часи вже відреставровану будівлю було підірвано. Нині монастир фактично є купою брухту, єдине що залишилося від нього – це старенька келія та ворота. Знаходиться Кармелітський монастир поруч із палацом Вишневецьких.

Вишнівці багаті старовинними церквами та костелом святого Станіслава, тут є безліч руїн та ошатний палац. Відвідати це славнозвісне містечко повинен кожен, тим паче, що автобуси Почаїв-Тернопіль курсують щодня. Якщо Вам потрібен інший маршрут, то команда pochaiv.info із задоволенням підбере необхідний варіант. Приємної подорожі Вишнівцями!

pochaiv.info